KONST / Litografier / Litografi 14409020
nr 1440 9020
Hubert von Herkomer
(1849-1914), Storbritannien
Litografi, "Arabs Head", signatur i tryckplåt. Bildmått: 25x18, yttermått inklusive ram: 50x38 cm. Ej signerad
Hubert von Herkomer, tysk-brittisk målare och grafiker född 1849, död 1914.
Utrop:
400 kr
måndag 20 december 2021
kl 19:34:27
Hubert von Herkomer
Läs mer om Hubert von Herkomer